Cerkiew w Barze i plaża Lučica – pożegnanie z Sutomore

Dzisiaj najpierw jedziemy do Baru, miejscowości oddalonej od Sutomore o około 10 km. by zwiedzić cerkiew Saborni Hram Svetog Jovana Vladimira. Cerkiew jest w środku przepiękna.

Saborni Hram Svetog Jovana Vladimira
Saborni Hram Svetog Jovana Vladimira
Saborni Hram Svetog Jovana Vladimira
Saborni Hram Svetog Jovana Vladimira

Jest tam w bocznej kaplicy chrzcielnica do chrztu dorosłych.

Chrzcielnica
Chrzcielnica

Mamunia jednak straciła humor już prawie całkowicie, bo Marysia, nie dość że od obudzenia się jojda cały czas to jeszcze Mamuni nie słucha. Teraz mamy plan jechać na plażę. Pierwsza na którą podjeżdżamy, nie odpowiada nam bo słychać z niej drogę. Podjeżdżamy na plażę Lučica w miejscowości Petrowac. Jest cała piaskowa, z parasolkami i leżakami. Niestety 1 leżak w pierwszej lini plaży kosztuje aż 20 eur. Gdy pływam nagle podgryza mnie rybka, Tatuś nie chce uwierzyć, bo zwykle rybki są z dala od ludzi, uciekają bo się ich boją, jednak gdy potem tatusia także podgryza ta rybka, to już mi naprawdę wierzy. Jednak na plażę dzisiaj za zimno, po prostu wszystkim nam jest zimno, więc postanawiamy jechać narazie coś zjeść do restauracji o nazwie Konoba Sudbina.

Po pysznym jak wszyscy twierdzimy jedzonku 🙂 jedziemy jeszcze na górę o nazwie Haj. Mamusia boi się wyjechać po kamienistej drodze na górę by zobaczyć widok na zatokę więc kawałek podchodzimy sobie. Lecz są same wysokie krzaki, i widoku normalnie nie widać, więc wracamy.

Góra Haj
Góra Haj